Nyheter från våra lag
Änglacupen
ÄLI Flickor födda 12-13 - 23 apr
Änglacupen på lördag 27:e april
ÄLI Pojkar födda 14 - 23 apr
Info om Änglacupen på lördag 27:e april
ÄLI Pojkar födda 12 - 23 apr
Kioskhjälp 27/4
ÄLI Basketskola fr. 8 år - 13 apr
Viktig info i slutet av denna säsong
ÄLI Pojkar födda 14 - 11 apr
Månadsrapport Mars
ÄLI Pojkar Junior - 9 apr
Härlig derbyseger!
ÄLI Flickor födda 08-09 - 8 apr
Skövde Cup om 3 veckor
ÄLI Pojkar Junior - 6 apr
Ingen träning 1 april
ÄLI Pojkar födda 13 - 25 mar
Inga träningar på lovet
ÄLI Flickor födda 12-13 - 23 mar
Kioskschema på Änglacupen!
Idag, 07:17 0 kommentarer
Stort Tack till er som hjälper till och här kommer schemat.
8.00-10.00
Julia de Pedes mamma
Ifigeneias mamma
Peter Henningsson
Mattias Forsmark
10.00-12.00
Andrea Nyman
Kajsa Kurtsson
Susanne Gesterling
Gabriella Strand
12.00-14.00
Paulin Larsson
Spelare från damlaget
14.00-15.30
Joel Jahrl
Spelare från damlaget
Sommarfest 2024
Igår, 17:09 0 kommentarer
Söndagen 19/5 kommer årets sommarfest att genomföras på Kungsgårdsskolas uteplaner. Avslutningen är för alla ungdomslag samt våra två seniorlag. Dvs pojkar/flickor födda 2014 och tidigare.
Kl11.00-14.00
Träningskläder
Lättare lunch kommer att serveras (förhoppningsvis grillat ifall vädret tillåter)
Årets ÄLI-hjärta kommer delas ut i varje ungdomslag
Petra och Blerina
Änglacupen och kioskhjälp!
23 apr, 18:57 5 kommentarer
På lördag 27/4 kl 9-15 arrangerar vi Änglacupen för våra flickor och pojkar födda 12,13 och 14. Övriga lag är HBBK, V. Ramlösa, Tigers, Team 4Q, Grevie, Höganäs och Hässleholm.
Vi önskar hjälp av er föräldrar om någon kan ställa upp i vår kiosk denna dag.
Tider är:
8.00-10.00
10.00-12.00
12.00-14.00
14.00-15.30
Om ni kan så skriv nedan i kommentarsfältet.
Tack/Linda
BASKETLÖRDAG 20/4!
14 apr, 17:17 0 kommentarer
DAGS FÖR SÄSONGENS SISTA BASKETLÖRDAG!
Klockan 11.00 -13.00 är det spel, tävlingar och lekar för pojkar och flickor födda 2011-14, i Rönnehallen B.
OCH alla är välkomna!
/Linda, Johanna, Helena, Jörgen
Fler nyheter
Kommande matcher
Lör 27/4
12:10 |
LIDBAS Skövdehem Arena C |
Lör 27/4
14:30 |
Eskilstuna BBK Volvo B |
Lör 27/4
16:20 |
Arvika Basket Skövdehem Arena |
Lör 27/4
18:30 |
Sala BBF Torsharg |
Sön 28/4
12:30 |
ÄLI Flickor födda 10-11 Rönnehallen stora, Ängelholm |
Tor 9/5
09:00 |
Högsbo Basket Valhalla C |
Tor 9/5
12:45 |
Sigtuna BBK Valhalla C |
Fre 10/5
17:15 |
KFUK-KFUM Huddinge BBK Valhalla C |
Senaste resultat
Tis 23/4
19:30 |
Motionsbasket Dam Rönnehallen stora, Ängelholm |
42-85 |
Sön 21/4
16:30 |
ÄLI Pojkar Junior HERR Rönnehallen stora, Ängelholm |
20-0 |
Sön 21/4
16:30 |
Herrlag Rönnehallen stora, Ängelholm |
20-0 |
Sön 21/4
15:15 |
Tigers PU17 Rönnowska hallen, Helsingborg |
46-45 |
Sön 21/4
13:45 |
ÄLI Pojkar Junior U17 Rönnowska hallen, Helsingborg |
45-52 |
Sön 21/4
12:30 |
ÄLI Flickor födda 08-09 F0809 Rönnehallen A |
30-114 |
Lör 20/4
15:45 |
ÄLI Flickor födda 08-09 Äli F0809 2 Rönnehallen stora, Ängelholm |
72-12 |
Lör 20/4
13:45 |
Herrlag Rönnehallen stora, Ängelholm |
91-83 |
Lör 20/4
13:45 |
ÄLI Pojkar Junior HERR Rönnehallen stora, Ängelholm |
91-83 |
Sön 14/4
16:10 |
ÄLI Flickor Junior Rönnehallen stora, Ängelholm |
78-46 |
Kommande aktiviteter
Lör 27/4
08:00-21:00 |
ÄLI Flickor födda 08-09 »
Eskilstuna Basket cup
Eskilstuna |
Lör 27/4
08:30-12:00 |
ÄLI Flickor födda 10-11 »
Hjälpa till Änglacupen
Rönnehallen |
Lör 27/4
08:30-14:30 |
ÄLI Pojkar födda 12 »
Änglacupen
Rönnehallen A |
Lör 27/4
08:30-13:00 |
ÄLI Pojkar födda 14 »
Änglacupen
Rönnehallen |
Lör 27/4
08:40-14:00 |
ÄLI Flickor födda 12-13 »
Änglacupen
Rönnehallen |
Lör 27/4
09:00-16:00 |
ÄLI Flickor födda 14 »
Änglacupen
Rönnehallen |
Lör 27/4
09:00-12:00 |
ÄLI Flickor Junior »
Änglacupen 0900-1200
Rönnehallen |
Lör 27/4
11:00-12:00 |
Teknik-P/F äldre »
Änglacupen
Rönnehallen |
Lör 27/4
11:40-14:00 |
ÄLI Pojkar Junior »
Döma Änglacupen
Rönne |
Lör 27/4
11:45-14:30 |
ÄLI Pojkar födda 11 »
Sekretariat Änglacupen
Rönnehallen |